Calendari Curses Esquí de Muntanya 2014 - 2015

Us presentem el calendari de Curses d'Esquí de Muntanya 2014 - 2015

 

Data Nom Lloc Entitat Org Tipus Concepte
diumenge, 23 / novembre / 2014 Tomba la Coma Arcalís (And) ECOA Ind Open FEEC
diumenge, 7 / desembre / 2014 Crono Vallter - Isards Ull de Ter Camprodon, SkiClub Vertical FEEC-FGC Mountain Series 6.0
dissabte, 13 / desembre / 2014 Nocturna al Pas de la Casa Pas de la Casa (And) C.P.Andorrà Vertical Open Cat Vert + Copa Andorra
dissabte, 20 / desembre / 2014 Donezan Vertical race Arièja Pye Cat Ski Alp Vertical Open Cat Vert
diumenge, 21 / desembre / 2014 Km Vertical Kambraz St Pere Forcats (Fr) SMCerdanya-Capcir Vertical Open Cat Vert
dissabte, 27 / desembre / 2014 Post CronoNiu La Molina La Molina La Molina, C.Esp Vertical FEEC-FGC Mountain Series 6.0 + Camp Esp Vertical
diumenge, 28 / desembre / 2014 II Sprint La Molina La Molina La Molina, C.Esp Sprint Open FEEC + Camp Esp Sprint
diumenge, 28 / desembre / 2014 Montarto d'Aran Aran   C.Exc.Lleida Colla Open Popular Aranesa
dissabte, 3 / gener / 2015 Pujada Nocturna Costa Rasa La Molina La Molina, C.Esp Ind Popular's FEEC
diumenge, 4 / gener / 2015 Era Ronda Beretana Aran - Beret - Arreu C.Exc.Lleida Colla Open Popular Aranesa
diumenge, 4 / gener / 2015 Traça Catalana Les Angles (Fr) SMCerdanya-Capcir Ind Open FEEC
dissabte, 10 / gener / 2015 Vertical Race WC Puy St Vicent (Fr) FFME Ind Scarpa ISMF WC
diumenge, 11 / gener / 2015 Sprint WC Puy St Vicent (Fr) FFME Sprint Scarpa ISMF WC
dissabte, 10 / gener / 2015 Sprint SolidARAN Baqueira-Beret C.Exc.Aran-Solidaran Sprint Popular's FEEC
diumenge, 11 / gener / 2015 Open Solidaran Baqueira-Beret C.Exc.Aran-Solidaran Ind Popular's FEEC
diumenge, 11 / gener / 2015 3 Fronteres Gran Valira SkiC PCasa/GrauRoig Ind Camp Cat Individual
dissabte, 17 / gener / 2015 Croescalada CERLER Cerler MMAA Barbastro-Fedme Sprint Copa Spain
diumenge, 18 / gener / 2015 Croescalada CERLER Cerler MMAA Barbastro-Fedme CronoEsc Copa Spain
dissabte, 24 / gener / 2015 Font Blanca Individual Arinsal (And) F.Andorrana Munt Ind Open FEEC + Scarpa ISMF WC + Cop Spain
diumenge, 25 / gener / 2015 Font Blanca Vertical Race Arcalis (And) F.Andorrana Munt Vertical Open FEEC + Scarpa ISMF WC + Cop Spain
dissabte, 31 / gener / 2015 2ª Crono Núria Núria U.Exc.Vic Vertical FEEC-FGC Mountain Series 6.0+Camp Cat Vertical
diumenge, 1 / febrer / 2015 Challange LuixóHauteMontagne Bourg d'Oueil - Luixó (Fr) Luixó HM Ind CoupPyrénées + CopEusko
divendres, 6 / febrer / 2015 SPRINT Bagnes-Verbier (Fr) CASuiss Sprint World Championships ISMF
dissabte, 7 / febrer / 2015 VERTICAL SENIOR Bagnes-Verbier (Fr) CASuiss Vertical World Championships ISMF
diumenge, 8 / febrer / 2015 VERTICAL YOUTH Bagnes-Verbier (Fr) CASuiss Vertical World Championships ISMF
dilluns, 9 / febrer / 2015 INDIVIDUAL RACE SENIOR Bagnes-Verbier (Fr) CASuiss Ind World Championships ISMF
dimarts, 10 / febrer / 2015 INDIVIDUAL RACE YOUTH Bagnes-Verbier (Fr) CASuiss Ind World Championships ISMF
dimecres, 11 / febrer / 2015 TEAM RACE Bagnes-Verbier (Fr) CASuiss Equips World Championships ISMF
dijous, 12 / febrer / 2015 RELAY RACE Bagnes-Verbier (Fr) CASuiss Relleus World Championships ISMF
divendres, 6 / febrer / 2015 CronoEscalada "Rastes de Boi" Vall de Moró C.Exc.Alta Ribagorça Vertical Popular's FEEC  
diumenge, 8 / febrer / 2015 Traça Muga Aransa UEUrgellenca Equips Copa Catalana
dissabte, 14 / febrer / 2015 Cronoescalada GranValira Soldeu El Tarter (And) Soldeu Ski Club Vertical Open Cat Vert + Copa Andorra
diumenge, 15 / febrer / 2015 Travessa Ransol-EL Serrat  La Serrera (And) Soldeu Ski Club Ind Open FEEC + Copa Andorra
dissabte, 21 / febrer / 2015 Memorial Bandrés & Karolo Isaba EMF – NGMEF Ind Camp Euskadi Individual
diumenge, 22 / febrer / 2015 Memorial Bandrés & Karolo Isaba EMF – NGMEF CronoEsc Camp Euskadi Crono
diumenge, 22 / febrer / 2015 Trophée Philippe Ribatet St Lary  St Lary AureMontagne  Equips  
dissabte, 21 / febrer / 2015 Mt Olympus race Grecia Greek Fed ind Scarpa ISMF WC
diumenge, 22 / febrer / 2015 Mt Olympus race Grecia Greek Fed Vertical Scarpa ISMF WC
dissabte, 28 / febrer / 2015 Trophy Marmotta Val Martello-Adigio(It) ISMF ind Scarpa ISMF WC
diumenge, 1 / març / 2015 Trophy Marmotta Val Martello-Adigio(It) ISMF Sprint Scarpa ISMF WC
dissabte, 28 / febrer / 2015 Open Vall Fosca Capdella (Pallars Jussà) CEPS Equips Copa Catalana
dissabte, 7 / març / 2015 Crono Popular la Lluna Núria CEC-Vall de Nuria. Vertical Popular's FEEC  (5 març Lluna plena)
dissabte, 7 / març / 2015 Open Vall de Boi Vall de Boí C.Exc.Alta Ribagorça Ind Open FEEC + Camp Esp Ind
7-8 Març 2015 Open AltiToy Luz - Ardiden (Fr) VascoCamp+C.Altitoy Equips  
11&14 març 2015 Pierra Menta Beaufortin (Fr) Arêches-Beaufort Equips Grande Course + ISMF LDTRaces
11&14 març 2015 Pierra Menta Jeune Beaufortin (Fr) Arêches-Beaufort Equips  
dissabte, 14 / març / 2015 Era Pujada - Blanhiblar Bagergue C.Exc.Aran Vertical Popular's FEEC
13-15 març 2015 Trofeo Andres de Regil-BBK Pics Europa LURK TELEMARK  Equips Camp Eusk Equipos + CopEusko
diumenge, 15 / març / 2015 LI Travessa UEC "Bassiero" Gerber - Bonaigua UEC Barna Equips Copa Catalana
21/22 abril 2015 XXXVII Travesia Altos Pirineos" Valle de Benasque Hospital Benasc Peña Guara Ind x 2vel Popular FAragM
diumenge, 22 / març / 2015 Ral.li del CEC Vall d'Aran CEC  Equips Copa Catalana + Camp Spain Teams
divendres, 27 / març / 2015 Mondolè SkiAlp Vert Prato Nevoso-Cuneo (It) Comitato AOC-FISI Vertical Scarpa ISMF WC
dissabte, 28 / març / 2015 Mondolè SkiAlp Ind Prato Nevoso-Cuneo (It) Comitato AOC-FISI Ind Scarpa ISMF WC
diumenge, 29 / març / 2015 Mondolè SkiAlp Sprint Prato Nevoso-Cuneo (It) Comitato AOC-FISI Sprint Scarpa ISMF WC
dissabte, 28 / març / 2015 La Molina-Vallter SkiMaratò Molina - Ull de Ter GRECerdanya Equips Camp Cat Llarga Distancia
Divendres Sant, 3 abril 2015 Duatlo Blanca "Open CEVA" Baqueira-Beret CEVA d'Aran Ind Popular's FEEC: SkiMunt + Slalom Gegant
diumenge, 5 / abril / 2015 La Tri-Neu (Triatló Munt) La Molina la Molina, C.Esp i AE ind/equips Popular's FEEC Triatló a peu, BTT i SkiMunt
diumenge, 12 / abril / 2015 PocaTraça Núria C.Exc.Olot Equips Copa Catalana +Camp Cat
diumenge, 12 / abril / 2015 Adamello Ski Raid Passo Tonale   Equips Grande Course + ISMF LDTRaces
dissabte, 18 / abril / 2015 Trancs 3000's de les Maladetes Hospital Benasc A.D.Llanos Hospital Ind Petits Pirineus + Popular's FEEC
diumenge, 19 / abril / 2015 SPRINT Final Petits Pirineus Hospital Benasc A.D.Llanos Hospital Ind Petits Pirineus
dissabte, 25 / abril / 2015 Mezzalama Gressoney-Cervinia (It) Fund Mezzalama Equips Grande Course + ISMF LDTRaces